Виж един различен творен с любов ХИТ -АЛЕКСАНДАР И ДАЦ – КОРОНА ЧАО ( cover ) ft. Brasstet Skopje

Предлагаме без редактиране творението на братята македонци

„Корона Чао“ е кавер на познатата Bella Ciao, во придружба на Брастет Скопје, направен за добра забава. Верзијата е направена за еден ден, од идеја до реализација, со многу љубов 🙂 Спотот е снимен во карантин, во домашни услови на учесниците, без користење на професионални камери и светла. Снимен на телефони, а истотака, измонтиран од музичката екипа. Оваа песна е дел од серијалот на Дац и Александар и нивните секојдневни „карантински“ online настапи на FB.
Уживајте и пејте со нас 🙂

 

 

КОРОНА ЧАО Што беше фино

Пред карантинов Корона чао,

ајде чао, ајде чао чао чао Дајте кафана,

екипа збрана Инаку ќе полудиме!

Во четири ѕида Каде да идам,

Корона чао, ајде чао, ајде чао чао чао

И пак по старо, да живне народ

Ма, ќе се препородиме!

Носиме маски Ко да сме хаски,

Корона чао, ајде чао, ајде чао чао чао Покажи фаца

, дај да те бацам, Без љубов ќе се мрднеме!

Како на ланци Држи дистанци Корона чао

, ајде чао, ајде чао чао чао Ни фали гужва,

ни фали дружба Да може да се гушнеме!

Не кашлај тамо Ти млада дамо Корона чао,

ајде чао, ајде чао чао чао Фаќа нервоза од иста поза

И само да се јадело! Ама ќе пројде Живот ќе дојде Корона чао

, ајде чао, ајде чао чао чао Ни фали плажа,

гужва, гњаважа И ко да ништо не било!

Ни фали гужва, ни фали дружба само да биде весело!

Браво, братя македонци, нека пак всичко се нормализира и да пътуваме

 

Orcejanev Orce
Браво позитивна енергија да не фати од песнава

 

Виолета Китова
СТРАХОТНО ОБОДРЯВАЩО! ЕВАЛА ЗА ЖИВЕЦА!

 

Jane Janev
Браво дечки , како и секогаш оригинални ! Само напред!

 

Карен Андриян
Молодцы ребята ,отлично и актуально ! Настрой , на хорошее настроение , на целый день !

 

Opal Pop
Браво на братята македонци! Настроение и веселба, това ни трябва! Благодарим!

 

carrot
Браво, братя македонци! Бъдете здрави! Скоро ще се отървем от короната!

 

Marija Koceva
I said: Ciao Bella to Corona 🤭 Секоја чест 👏

 

Nebojša Narančić
Bravo…a i limenjaci su fenomenalni…svaka čast družino

 

Dora Ilieva
Поздрав от Канада. Много е добро!!!! Хвала!!!!👍❤

 

Julijana Strkovska-Kolaric
Не беше фино и пред карантинов, ама ова е дибидус … и ќе се задоволиме со состојба пред карантинов ☺

 

Danka Tasevska
ГОЛЕМО БРАВО! Ме расположивте неверојатно!

 

Macii Tube
Ovaa godina i ovoj hit ke se pamti definitivno! ❤🇲🇰❤

 

Kalina Grigorova
Добри стееееееееееееее! Поздрави от София!

 

v k
Bravo, cekame golem koncert posle koronava, a moze I sega da napravite on line koncert

 

Высший пилотаж!!! 🌹🎶🌹🎶🌹🎶🌹🎶🥃

 

Колку е реална песнава

16

Инфо:Youtube
Добави коментар

Твоят имейл адрес, няма да бъде публиквуан.